Oktatás - Vizsgainformációk ÁOK és FOK
- A tantárgy oktatása előadások, kórszövettani és kórbonctani gyakorlatok keretében történik. Az előadások látogatása erősen ajánlott a korszerű szemlélet alakítása és a vizsgára való sikeres felkészülés érdekében, katalógust azonban nem tartunk.
- A vizsgára bocsájtás feltétele a gyakorlatokon (kórbonctan, kórszövettan) való rendszeres részvétel. Összesen 2 db igazolatlan hiányzás megengedett (ez egy kurzus, tehát NEM külön 2 bonctermi és 2 szövettan hiányzásról beszélünk). A gyakorlatokon való megjelenés regisztrálása immár minden esetben elektronikus nyilvántartó rendszer használatával történik. A jelenlét a rendszer bevezetésével minden hallgató (és oktató) számára online nyomon követhető a Neptun rendszerben.
- A hiányzás (orvosi, stb.) igazolását a Titkárságon kell leadni.
- Hiányzás pótlása az adott heti gyakorlatból, a létszám függvényében lehetséges (az aktuális oktató előzetes engedélyével). A hiányzások intézeti összesítése a 14. oktatási héten történik. A félév teljesítésével kapcsolatos egyeztetésre/reklamációra egy előre kiadott időpontban lesz lehetőség a 14. héten.
- A vizsgajegy beírására az Intézetnek 3 munkanap áll rendelkezésre!
- Önkéntes javító vizsga esetén a vizsga minden részét ismételni kell (írásbeli, gyakorlat, elmélet).
- A hallgató köteles a vizsgára a hallgatói jogviszonyt és személyazonosságot igazoló okiratát magával hozni.
- A tantárgy valamennyi vizsgakövetelménye (szóbeli vizsgatételek, metszetek listája, patológia teszt) elérhető elektronikus formában az e-learning felületen .
Vizsgák:
Bonctermi demo
- A Patológia I. keretében egyetlen évközi bonctermi (demo) vizsga van a patoanatómiai készségek és alapismeretekből (segédanyag letölthető). Ennek időpontja a szorgalmi időszak 6-7. hetében, az órarend szerinti bonctermi gyakorlat. Végzi a saját oktató, megfelelt/nem felelt meg eredmény születhet. A nem megfeleltek/hiányzók a következő gyakorlatot követően ismételnek. Ismételt nem megfelelt esetén összegyűjtve, független vizsgáztató által történik a számonkérés előre megadott időpontban.
Félév végi vizsgák
- A Patológia I. kurzust félévi kollokvium, a Patológia II. kurzust év végi szigorlat zárja.
- A vizsgára való felkészülés a tankönyvből, az online elérhető előadás diákból és a gyakorlatokon elhangzottakból történik.
A vizsga részei:
- kórbonctan gyakorlati vizsga (boncterem)
- írásbeli patológia teszt (online)
- szövettan (online)
- patológia szóbeli vizsga (tételek)
Patológia teszt és gyakorlati vizsgák
- Az írásbeli és gyakorlati vizsgák a szorgalmi időszak utolsó két hetében teljesíthetők: online patológia teszt: 13. hét, online szövettani vizsga 14. hét, boncterem: 14.hét.
- Mindkét online (írásbeli) vizsga időpontjáról a NEPTUN-rendszeren keresztül küldünk hivatalos, személyre szóló értesítést.
- A kórbonctan gyakorlati vizsga az utolsó bonctermi gyakorlat keretében történik.
- A kórbonctani gyakorlati vizsga a boncteremben aktuálisan előforduló szervpreparátumok patoanatómiai ismeretére, azok szóbeli demonstrációjára és differenciál diagnosztikájára irányul.
- Az online patológia teszt a III. emeleti oktatóhelységekben számítógépen, a hozzáférhető kérdésbankból szoftver által véletlenszerűen generált kérdések megválaszolásából áll.
- A szövettani vizsga a teszthez hasonló körülmények között, a gyakorlaton ismertetett digitális metszetekhez feltett kérdések megválaszolásából áll.
- A tesztet az a vizsgázó teljesíti, aki a kérdések legalább 85 %-ára helyes választ ad meg. Az eredmény kiszámolását és az eredmény közlését a szoftver végzi.
- Sikertelen teszt, szövettan vagy bonctermi vizsga esetén azt a vizsgaidőszakban, az A (esetlegesen B, ill. C) szóbeli vizsgát megelőzően reggel 7.45 órai kezdettel kell teljesíteni, ennek hiányában a szóbeli rész nem kezdhető meg.
- A vizsgaidőszakban pótolt teszt vagy gyakorlatos rész sikertelensége már elégtelen vizsgateljesítménynek minősül.
- Vizsgasorrend: írásbeli vizsgák, gyakorlat (szükség esetén), elmélet
- A vizsgát attól a résztől kell ismételni, amelynek teljesítése nem sikerült.
Szóbeli (elméleti) vizsga
- A szóbeli vizsga az előre kiadott tételek ismertetéséből áll, a tételek az e-learning felületről bármikor elérhetők.
- A szóbeli vizsgára a hallgató az időpontok megnyitását követően a NEPTUN-rendszerben jelentkezik.
- A szóbeli vizsgaidőpontokkal kapcsolatban a hallgatónak törekednie kell arra, hogy az „A” vizsgáját az első 4 vizsgahétre időzítse.
- „B”, illetve „C” vizsga időpontok annak arányában kerülnek meghirdetésre, ahogy a sikertelen „A” vizsgák ezt indokolják.
- Sikertelen „A” vizsga esetén a következő lehetőségre 5 munkanap elteltével kerülhet sor (TVSz szerint).
- Vizsgahelyiségek: Könyvtár, Konferencia terem, Szövettani terem, Aspiratios cytologia emelet, egyes esetekben orvosi dolgozószoba.
- A hallgatók vizsgáztatókhoz való beosztása sorsoló programmal történik.
- A vizsgáztatás aktuális listáját (ki hová kerül szóbeli vizsgára) a vizsga napján reggel 8.00-kor kifüggesztjük az első emeleti információs táblára.
- A hallgatók többször is kerülhetnek ugyanahhoz a vizsgáztatóhoz, utolsó alkalommal (C-vizsga) mindenképpen független elnöki jelenlét biztosított.
A FOK hallgatók az I. félévben azonos anyagból tesznek vizsgát, a II. félév anyaga (metszetek, tételek) eltér.
Frissítés dátuma: 2019.11.04.