Kutatás - Kutatási tevékenység

Kutatómunkánk előmozdításában jelentős szerepet töltött be a Balla György által vezetett, 2015-ben lezárt TÁMOP pályázat (Vascularis és kardiális kutatóhálózat), mely munkacsoportom több tagja számára biztosította a megfelelő hátteret. Elsősorban látókörszélesítés, csapatépítés és tapasztalatcsere volt célja a 2014. évben lezáródott FP7 úniós támogatású HealthTies projektnek, mely svájci, holland, brit, spanyol és magyar közreműködéssel valósult meg.

Az egyes szakterületeknek megfelelően számos új ötlet alapján folynak a klinikák és az intézet közötti tudományos együttműködések, közös projektek. (pl. onkológia, nőgyógyászat, urológia, kardiovaszkuláris, stb.). Ezen túl a személyes kutatási partnereken keresztül eseti kollaborációk, tapasztalatcserék valósíthatók meg (Károly Egyetem-Prága, bázeli egyetem Patológiai Intézet, Graz, Mayo Klinika-Jacksonville).

Célszerű a diagnosztikus és tudományos együttműködés kereteinek bővítése az egyetem hasonló tevékenységet végző laboratóriumaival (sejtbiológia, immunológia, onkológiai kutatás). Az egyik legnagyobb kihívás a molekuláris technológiák által nyújtott új lehetőségek felmérése, kiaknázása. Az elmúlt években a patológiai, elsősorban a rákkutatás területén igen jelentős fejlődés tapasztalható (génmutációs panelek, új generációs szekvenálás, liquid biopsy technika). Általános jelenség, hogy a klinikai kutatásban azonnal jelentkezik az igény az új technikák iránt, így pl. a hatékony molekuláris vizsgálatok egyben fontos alkalmazott kutatási projekteknek is felfoghatók.

Frissítés dátuma: 2019.10.31.