Hírek

16 jún
Tudományos ülés a nőgyógyászati onkológia aktualitásairól
A méhnyakrák megelőzésének és kezelésének legújabb lehetőségeit vitatták meg a résztvevők a Magyar Nőorvos Társaság Cervixpathologiai Szekciójának idei ülésén. A pénteken kezdődött kétnapos konferencián a prevenció és a HPV elleni védőoltás tapasztalatai mellett a kezelések, többek között az immunterápia és a robotsebészet legújabb eredményeiről is beszámoltak az előadók.
16 jún
Középpontban az endokrinológia legújabb eredményei
Debrecenben rendezte jubileumi, 30. kongresszusát a Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság. A csütörtökön kezdődött háromnapos szakmai tanácskozás kiemelt témái voltak a pajzsmirigy betegségei, a menopausa és a terhesség endokrinológiája, a mellékvese betegségei, a neuroendokrin daganatok, valamint a kóros elhízás. A résztvevők megvitatták a legújabb diagnosztikai és terápiás lehetőségeket, valamint a legfrissebb kutatási eredményeket.
13 jún
Univerzum: génmegőrzés felsőfokon
Alig ötszáz példány él Magyarországon abból a gidrán fajtából, melynek legifjabb tagja áprilisban született a Debreceni Egyetem génmegőrző programja keretében. A DE M. Tóth Ildikó Sajtóközpont saját gyártású tudományos, ismeretterjesztő sorozatának legújabb riportjában nemcsak UD Ingót csodálhatják meg, hanem az intézmény idén 30 éves Lovasakadémiájáról és fajtafenntartó tudományos tevékenységéről is mindent megtudhatnak.
13 jún
Iskolateremtő professzorát köszöntötte az agrárkar
A mezőgazdaság előtt álló kihívások csakis a tudomány és a gyakorlat között élő kapcsolat által oldhatók meg – hangzott el a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Kihívások és megoldások a szántóföldi növénytermesztésben című tudományos ülésén. A tanácskozáson 70. születésnapja alkalmából köszöntötték Pepó Péter professzort, a Debreceni Egyetem Agrártudományi Doktori Tanácsának elnökét.
13 jún
Észak dél ellen – Olaszországban
Az olasz társadalmat a 19. századi országegyesítéstől kezdve jellemző, a mai napig nyomon követhető ellentétek kialakulásáról, okairól tartott előadást a Rubicon Intézet, az MTA DAB Társadalom- és Történettudományi Szakbizottsága és a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Olasz Tanszékének közös szervezésében Pete László, az intézmény professzora. A rendezvényen az érdeklődők egyúttal megismerkedhettek a professzor Olaszország története – A kezde
13 jún
Ösztöndíj az egyetem fiatal művészeinek
Kimagasló tanulmányi és művészeti tevékenységük elismeréseként a Debreceni Egyetem húsz hallgatója kapta meg a DE Művészeti és Közművelődési Bizottságának Művészeti Ösztöndíját, közülük ketten kiemelkedő támogatásban részesültek nívós pályamunkájuk jutalmaként. Az intézmény az ösztöndíjjal a kiváló művészeti teljesítményt jutalmazza egy szemeszteren keresztül.
12 jún
Közép-európai Genomstabilitási Találkozó
Genetikai és genombiológiai kutatások álltak a középpontban a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara által rendezett Central European Genome Stability Meeting elnevezésű nemzetközi konferencián. A Learning Centerben tartott angol nyelvű rendezvényen 7 szekcióban 32 szakember tartott előadást és keresett együttműködési lehetőségeket.
12 jún
Nyíltan a szülésről
Több százan vettek részt a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika nyílt napján. A várandós kismamák többek között a szüléssel, a fájdalomcsillapítással és az újszülött ellátásával kapcsolatban kaphattak hasznos információkat a klinika szakembereitől a Nagyerdei Campuson és a Kenézy Gyula Campuson. Emellett betekinthettek a szülőszobára és gyermekágyas részlegre is.
12 jún
Filozofikus megközelítésben az elmúlásról
Hic Rhodus, hic salta címmel a halál témakörében rendezett konferenciát a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Filozófiai Intézete és a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Debreceni Akadémiai Bizottság (DAB) Bölcseleti, Művészet- és Vallástudományi Szakbizottság Filozófiai Munkabizottsága. A szakmai tanácskozás elsősorban a DE Modern Filozófia Doktori Programban részt vevő PhD-hallgatók számára biztosított lehetőséget, hogy bemutassák kutatómunkájuk eddig
05 jún
Kézmosás gyerekszemmel
Minden eddiginél több gyermekrajz érkezett a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kórházhigiénés Osztályának pályázatára. Az intézmény egészségügyi dolgozóinak gyermekei a legkülönbözőbb technikákkal készített alkotásokon keresztül mutatták be, miért fontos az alapos kézmosás.

Oldalak